Doğrudan Paylaşın

Dalyan Turu

£ 100.00

Beğenilenlere EkleBeğenilenlere EklendiRemoved from wishlist 0
Karşılaştırmaya Ekle

Fethiye’den günübirlik tur ile ziyaret edebileceğiniz en popüler tatil merkezlerinden biri olan Dalyan, doğal güzellikleriyle görenleri büyülemeye devam ediyor.

Dalyan Turu

Fethiye’den günübirlik Dalyan turu ile ziyaret edebileceğiniz en popüler tatil merkezlerinden biri olan Dalyan, doğal güzellikleriyle görenleri büyülemeye devam ediyor. İnsan elinin henüz dokunmadığı benzersiz güzelliklerle dolu olan Dalyan, aynı zamanda koyları ve plajlarıyla da ün kazanmıştır. Dalyan, görülmeye değer birçok yere ev sahipliği yapmasına rağmen, bu tatil cennetini yerel rehberlerle keşfetmek daha fazla keyif sağlayabilir. Bu sebeple Dalyan gibi doğanın cömertçe sunduğu bir ilçeyi tam anlamıyla deneyimlemek için mükemmel bir tur düzenlemekteyiz. En uygun Dalyan Turu fiyatları ile ilçenin her güzellik ve tarihini bir rehber eşliğinde keşfetme fırsatını elde edeceksiniz.

Fethiye’den Dalyan Tur Programı

Yeşil ormanlarıyla adeta bir oksijen deposu olan Dalyan, yaz aylarında nüfus artışına rağmen hala huzurlu bir tatil deneyimi sunuyor. Eğer huzur dolu bir tatil arayışındaysanız, bu tur tam da size göre. Fethiye’den Dalyan Tekne Turu ile ilçenin gizli güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra zengin tarihini de detaylarıyla öğrenme fırsatı bulacaksınız.

  • Dalyan Turu’na katılmak isteyen misafirlerimizle sabah erken saatlerde buluşarak hareket noktasına geçiyoruz. Bu sırada tura ve rotaya dair ayrıntılı bilgileri paylaşıyoruz. Misafirlerimize gün boyunca neler yapacaklarına dair bir brifing verildikten sonra araçlarla limana doğru yola çıkıyoruz. Toplanma noktasından limana ulaşmak yaklaşık olarak 1 saat 30 dakikalık bir yolculuk gerektirecektir.
  • Dalyan limanında, unutulmaz bir deneyim yaşatmak üzere bekleyen teknemiz hazır bulunmaktadır. Tekne turunun ilk durağı Dalyan Nehri üzerinde yer alan Sultaniye Kaplıcaları olacaktır. Kaplıcaların bünyesinde açık yüzme havuzları bulunmaktadır. İki bin yılı aşkın bir tarihe sahip olan bu kaplıcalar, Ölemez Dağı eteklerine yayılmıştır. Geçmişteki en ünlü şifa kaynaklarından biri olan bölge, Bizans ve Roma dönemlerinde de önde gelen hastaneleri bünyesinde barındırmıştır.
    Sultaniye Kaplıcaları içinde, misafirlerimizin en çok ilgisini çeken yer Dalyan Çamur Banyosu ‘dur. Kaunos döneminden günümüze kadar birçok medeniyet için şifalı özellikleriyle bilinen çamur banyoları, bugün de büyük ilgi görmektedir. Misafirlerimize bu şifalı kaynaktan faydalanma imkanı sunmak adına Sultaniye Kaplıcalarında bir süre mola veriyoruz
  • Kaplıcalardan ayrıldıktan sonrası için misafirlerimize açık büfe öğle yemeği molası sunulmaktadır.
  • Yemek arasının ardından Dalyan’ın mutlaka görülmesi gereken simgesi olan Kral Mezarları ziyaret edilir. Dalyan Kral Mezarları, Antik Dönem’de yaşamış insanların olağanüstü bir mimari yeteneklerini yansıtan örnekler olarak kabul edilir. Mezarlar, kanalın yukarı kısmında yer alır ve misafirlerimize fotoğraf çekme fırsatı sunulur. Bu sırada Kral Mezarları hakkında ayrıntılı bilgi rehberlerimiz tarafından sunulmaktadır.
  • Dalyan’ın sembolü haline gelmiş İztuzu Plajı, yerli ve yabancı turistlerin deniz keyfi yaşamak istedikleri yerlerden biridir. Bu deneyimi misafirlerimize yaşatmak adına, Kral Mezarları ziyaretinin ardından İztuzu Plajı’nda 1 ile 1 saat 30 dakika arasında bir yüzme molası verilmektedir. Plajın diğer plajlardan farklı ve önemli bir özelliği bulunmaktadır. Plaj, denizin içine doğru uzanan bir kıyı oku şeklindedir ve bir tarafta tuzlu su diğer tarafta tatlı su bulunur. 7,5 km uzunluğundaki plaj, Dalyan merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktadır, ancak tekne turuyla bu mesafe değişebilir. Ayrıca tekne turu sırasında plaja varana kadar Dalyan’ın eşsiz tarihi mekanlarını da görme fırsatı bulacaksınız.Ayrıca her yıl binlerce Caretta Caretta kaplumbağası bu plaja yumurtalarını bırakmaktadır. Kaplumbağa yumurtalarını korumak için 20.00 ile 8.00 arası plaja girişler kapatılmaktadır. Eğer Caretta Caretta’ların yumurtlama döneminde tekne turuna katılırsanız, bu özel canlılarla tanışma fırsatı elde edebilirsiniz
  • İztuzu Plajı’ndaki yüzme molasının sona ermesiyle tekrar tekne ile dönüş yoluna başlanır. Araçlarımızla birlikte Fethiye’ye varıldığında, Fethiye Dalyan Turu başarıyla tamamlanmış olur.

Dalyan Turunun her anında, rehberlerimiz bölge hakkında önemli detayları misafirlerimizle paylaşarak daha bilinçli bir gezi deneyimi sunmayı amaçlar. Gün boyunca mükemmel bir deneyimin tadını, deneyimli ekibimizle birlikte çıkarın. Siz ve sevdikleriniz için Dalyan’da unutulmaz bir Dalyan Tekne Turu anısı oluşturulması dileğiyle.

Dalyan Alınış Saatleri

Her bölge için zaman aralığı verilmiştir. Yoğunluğa ve trafik durumuna göre çok kısa süreli gecikme olabilir.
ÖlüdenizHisarönüOvacikÇalış
09:00 - 09:2009:00 - 09:2009:00 - 09:2009:00 - 09:20

blank

Dalyan Turu
Dalyan Turu

£ 100.00

£ 100.00

Yetişkin +13 yaş
Çocuk 3-12 yaş
Çocuk 0 – 2 Yaş
Beğenilenlere EkleBeğenilenlere EklendiRemoved from wishlist 0
Karşılaştırmaya Ekle

blank

Haftalık Bülten Kayıt

blank

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 by Ölüdeniz Tur Rezervasyon – Dizayn  4treeWEB.com

Ölüdeniz Tur Rezervasyon | Paket Tatil |  Turlar
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0