Doğrudan Paylaşın

Pamukkale Turu

£ 100.00

Beğenilenlere EkleBeğenilenlere EklendiRemoved from wishlist 0
Karşılaştırmaya Ekle

Eşine az rastlanan özelliklere sahip olan Pamukkale, jeolojik olayların etkisiyle oluşmuş bir doğa harikasıdır. Kaplıcalarının şifalı özellikleriyle tanınan bu bölgede keşfedilecek birçok görülmeye değer yer bulunmaktadır. Doğa güzelliği ile öne çıkan bu bölgeyi keşfetmek için keyifli bir Pamukkale Turu‘na katılabilirsiniz. Anadolu’nun en ilgi çeken noktalarından biri olan Pamukkale Turu, deneyimli rehberler eşliğinde yapıldığı için daha bilinçli bir gezi deneyimi sunar.

Pamukkale Turu

Eşine az rastlanan özelliklere sahip olan Pamukkale, jeolojik olayların etkisiyle oluşmuş bir doğa harikasıdır. Kaplıcalarının şifalı özellikleriyle tanınan bu bölgede keşfedilecek birçok görülmeye değer yer bulunmaktadır. Doğa güzelliği ile öne çıkan bu bölgeyi keşfetmek için keyifli bir Günübirlik Pamukkale Turu na katılabilirsiniz. Anadolu’nun en ilgi çeken noktalarından biri olan Pamukkale Turu, deneyimli rehberler eşliğinde yapıldığı için daha bilinçli bir gezi deneyimi sunar.

Pamukkale Tur Programı

Fethiye Pamukkale Turu için erken saatlerde misafirlerimizle buluşuyoruz. Buluşmanın ardından rotayı paylaşarak gerekli bilgileri iletiyoruz.
Pamukkale, doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin kültürel geçmişi ile de öne çıkar. Özellikle travertenleriyle tanınır.

Başlangıç noktasından yola çıkarak Bekçiler Köyü’ne doğru yolculuğumuza başlarız. Burada geleneksel Türk kahvaltısını tatma fırsatı buluruz ve yöresel lezzetler deneyimlenir.
Kahvaltının ardından Pamukkale’ye doğru yolculuk devam eder. Yaklaşık 3 saatlik bir araç yolculuğunun ardından Pamukkale’ye ulaşırız.
Pamukkale’nin ünlü travertenleri ile zaman geçirmek için gereken önlemler alınmıştır.

Dünya çapında ünlü olan Pamukkale Travertenleri, bembeyaz yapısıyla göz kamaştırır. Yaklaşık 3 saat boyunca bu doğa harikası alanı keşfederiz. Travertenlerin beyaz yapısı kalsiyum kaynağından gelir ve su kaynağı muhteşem bir görsel şölen sunar. Ayrıca termal su kaynakları da mevcuttur ve su 17 kaynaktan gelir.

Travertenlerin görünümü kalsiyum birikiminin sonucudur. Denizli’nin 18 km dışındaki bu doğal oluşumu keşfetme fırsatı buluruz. Pamukkale Turu günübirlik  ile bölgenin şifa kaynağı olarak ünlü olduğu yeri detaylıca gezebilirsiniz. Sadece travertenler değil, aynı zamanda antik kenti de görmek mümkün.

Travertenlerin basamaklı yapısında yüzebilir ve şifalı sularından faydalanabilirsiniz. Bu suların cildi yenilediği bilinir. Su sıcaklığı farklı mevsimlerde değişiklik gösterir, bu da her seferinde farklı bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Hierapolis Antik Kenti Keşfi

Kutsal Şehir olarak adlandırılan Hierapolis, özellikle travertenleri görenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir. 3 saatlik traverten ziyareti sırasının bir kısmını, eşsiz güzellikteki Antik Kent’i görmeye ayırıyoruz.
Hierapolis Antik kent; Bergama Kralı 2. Eumenes’in emriyle kuruldu ve adını Bergama Kralı Telephos‘un karısından aldı. Antik Kenti gezerek Antik Çağ atmosferini yakından hissedebilirsiniz. Apollon Tapınağı ve Bizans Kapıları gibi önemli yapılar kazılar sonucu ortaya çıkarıldı.

Travertenlerin hemen arkasında yer alan Antik Kent, görsel açıdan büyüleyici bir görünüme sahiptir. Travertenler ve Antik Kent’in yanı sıra Antik Havuz da bölgenin simgelerinden biridir. Belirli bir ücret karşılığında, tarihi dönemlerden günümüze kadar kullanılan havuzda yüzebilirsiniz.

Havuzun etrafında, antik çağda şifa kaynağı olarak kullanılan ve pek çok hastanın geldiği 15’ten fazla hamam bulunmaktadır. Tüm bu detayları rehberiniz eşliğinde öğrenebileceğiniz muhteşem bir Pamukkale Hierapolis Turu sizleri bekliyor.

UNESCO Dünya Kültür Listesi‘ne dahil edilen travertenler, doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi de sunar. Deneyimli rehber ve ekibimizle, ülkemizin bu benzersiz güzelliklerini tanıtmayı amaçlıyoruz. Detayları özenle düşünülmüş, keyifli ve kaliteli bir gezi için hazırlandı. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için unutulmaz bir gezi hediye edebilirsiniz.

Tur sonunda misafirlerimizle dönüş yolculuğuna başlarız. Yine Bekçiler köyünde ihtiyaç molası verilir. Fethiye’ye dönüşte misafirlerimiz otellerine bırakılır. Bu deneyimi sevdiklerinizle yaşamak için uygun fiyatlı Pamukkale Turları sizleri bekliyor.

Pamukkale Turu Alınış Saatleri

Her bölge için zaman aralığı verilmiştir. Yoğunluğa ve trafik durumuna göre çok kısa süreli gecikme olabilir.
ÖlüdenizHisarönüOvacikÇalış
09:00 - 09:2009:00 - 09:2009:00 - 09:2009:00 - 09:20

blank

Pamukkale Turu
Pamukkale Turu

£ 100.00

£ 100.00

Yetişkin +13 yaş
Çocuk 3-12 yaş
Beğenilenlere EkleBeğenilenlere EklendiRemoved from wishlist 0
Karşılaştırmaya Ekle

blank

Haftalık Bülten Kayıt

blank

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 by Ölüdeniz Tur Rezervasyon – Dizayn  4treeWEB.com

Ölüdeniz Tur Rezervasyon | Paket Tatil |  Turlar
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0